ANASAYFA   |   ANINDA WİNAMPTAN YAYINI DİNLE  |  BUZ FORUM   | CANLI TV IZLE |  SOHBET ODALARI  |   İLETİŞİM

10 yıllık birikimin ardından, büyük bir titizlikle sürdürdükleri çalışmalarını nihayete erdiren şahsına münhasır grup Hariçten Gazelciler, ilk albümlerini sonunda sevenleriyle buluşturdu.

Grup 2001 yılında İzmit’ te kuruldu. Yıllarca aynı kentte müzik hayatlarına devam ettiler. Uzun bir aranın ardından hareketlenme zamanının geldiğine inanan grup elemanları, kendi müziklerini oluşturma yolundaki çabalarına İstanbul’da devam etmeye ve artık istedikleri müziği yapmaya karar verdiler..

Hariçten Gazelciler’in 2004 yılında ’’Çağlama’’ adını verdikleri müzik aletini geliştirmeleri, kendilerine özgü bir tarza zaten sahip oldukları müziklerine farklı lezzette bir özgünlük daha kattı.

Funk ve reggae tadını aldığımız bu albümde, söz, müzik ve düzenlemeler birkaç parçanın ( Çığrık- Drama Köprüsü-Kimsesizler Kimsesi giriş dörtlüğü) dışında Hariçten Gazelciler’e ait..

-Albümdeki Parçalar:

01- Ahval ve Şerait
02- Var Mı?
03- Vardır
04- Yollar
05- Üç Günlük Dünya
06- Çığrık
07- Değil
08- Günün Birinde
09- Drama Köprüsü
10- Kimsesizler Kimsesi
11- Kıyıda
12- Ne Hususta?
+1 -Hariçten Gazel

-Grup Elemanları:

Gitar-Bağlama-Çağlama-Vokal : Ömür Kılıçarslan
Bas Gitar-Vokal : Murat Bolat
Davul : Turgay Çetin

 

Megastar Tarkan yeni albümünü çıkarmak için gün sayıyor. 4 yıl aradan sonra Türkçe albümü ile sevenlerinin karşısına çıkacak olan ünlü sanatçının "Metamorfoz" adını verdiği yeni albümü DMC - D&R etiketiyle satışa sunuluyor. Albümde, Tarkan'a ait 10 şarkı bulunuyor. Albümün aranjörlüğünü ise, ilk albümünden bu yana ünlü sanatçıyı hiç yalnız bırakmayan Ozan Çolakoğlu üstlendi...

Albümünün ilk klibini sözlerini kendisinin yazdığı, müziğini ise Ozan Çolakoğlu ile birlikte yaptığı "Vay Anam Vay" adlı hareketli şarkıya çekecek olan Tarkan'ın klibini, Kıvanç Baruönü yönetecek. Maslak'ta bir stüdyoda çekilecek klipte Tarkan, tek başına rol alacak.

Metamorfoz ne demek?

"Metamorfoz" edebiyat dünyasının yakından tanıdığı bir terim... Ünlü yazar Kafka'nın, uzun öyküleri arasında en bilineni... Kafka'nın bu öyküsündeki karakteri Gregor Samsa, bir sabah problemli düşlerinden uyanınca, yatağında büyük bir böceğe dönüştüğünü görür. Kafka, öyküsünde burjuva toplumu ve bu toplumun talepleri karşısında bunalan ve yabancılaşan kişinin nasıl bir böceğe dönüştüğünü betimlemektedir. Metamorfoz, başkalaşım, dönüşüm olarak da bilinir. Özellikle böcekler için kullanılan bu terim, canlının tırtıl düzeyinden yetişkin düzeye geçişini ifade ediyor. Tarkan, albümüne "Metamorfoz" adını vererek, bu albümünün diğerlerinden çok farklı bir yerde olduğunu, yeni bir sound’la hayranlarının karşısına çıkacağının ilk işaretini veriyor.

Tarkan - Metamorfoz Şarkı Listesi

01 - Vay Anam Vay
02 - Dilli Düdük
03 - Arada Bir
04 - İstanbul Ağlıyor
05 - Hop Hop
06 - Dedikodu
07 - Bam Teli
08 - Gün Gibi
09 - Çat Kapı
10 - Pare Pare

Yıllardır satış listelerinde büyük satışlarla üst sıralarda yer alan Ankaralı Namık'ın yeni albümü "Babam Sağ Olsaydı" Avrupa Müzik etiketiyle 17 Aralık Pazartesi günü müzik marketlerdeki yerini aldı. Bugüne kadar yaptığı hareketli şarkılarla insanları eğlendiren Ankaralı Namık, "Babam Sağ Olsaydı" albümüyle bambaşka bir yanını ortaya çıkaracak ve dinleyen herkesi ağlatacak...

Albümle aynı adı taşıyan "Babam Sağ Olsaydı" parçasını albüme alınma hikâyesi ise oldukça ilginç. Gece rüyasında babasının vefat ettiğini gören sanatçı akşam bir yerde arkadaşları ile otururken bu şarkıyı duymuş ve çok etkilenmiş hemen şarkının içerisine bir şiir yazan Ankaralı Namık: "Gece rüyamda babamın vefat ettiğini görmem üzerine bu şarkıyı duymam beni çok etkiledi, bunun bir tesadüf olmadığına inandım. Bu rüyayı gördükten sonra gerçekten de babam olmasaydı neler olurdu, başımıza neler gelirdi diye çok düşündüm. Bu rüyadan sonra babamın ve ailemin değerini daha çok anladım ve bu şarkıyı babama ve babası olmayan herkese ithaf ediyorum." dedi.

11 şarkının yer aldığı "Babam Sağ Olsaydı" albümünde 6 şarkının söz ve müziği kendisine ait. Albümün ilk video klibi önümüzdeki günlerde albümle aynı adı taşıyan "Babam Sağ Olsaydı" adlı parçaya çekilecek...

Geçen yaz Bodrum'da geçirdiği trafik kazasıyla aramızdan ayrılan rock müzik sanatçısı Barış Akarsu'nun anısına "Ayrılık Zamansız Gelir" adlı bir albüm hazırlandı. Rol aldığı "Yalancı Yarim" dizisinde; Sezen Aksu, Barış Manço, Feridun Hürel, Mirkelam, İlhan Şeşen, Ergin Soyarslan, Özdemir Erdoğan, Fikret Kızılok gibi sanatçıların eserlerini seslendiren Akarsu'nun bu şarkıları Ercüneyt Özdemir tarafından yeniden düzenlenerek albüme alındı...

Şarkıların yanı sıra Yetkin Dikinciler'in sesiyle; Akarsu'nun yaşamını konu alan bir de belgesel hazırlandı. Akarsu'nun ailesinin isteğiyle hazırlanan ve 5 Ocak'ta piyasada olacak albümün geliri Barış Akarsu'nun ailesine ait olacak.

"Ayrılık Zamansız Gelir" Parça Listesi:

01 Resimdeki Gözyaşları
02 Unutamadım
03 Herşeyi Yak
04 Rüzgar
05 Bir Sevmek Bin Defa Ölmek Demekmiş
06 Sevdim Seni Bir Kere
07 Yeter ki
08 Allahım Güç Ver Bana
09 Olmadı Yar
10 Hasretler Ayrılıkla Başlar
11 Hatıralar
12 Ben

Alternatif müziğin başarılı gruplarından EGOİST'in, "ON" isimli yeni albümü On-Air etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı. 1996 yılında kurulan Egoist yeni albümü "Egoist On", MELTEM TAŞKIRAN (vokal), ESER TAŞKIRAN (piyano ve tuşlu çalgılar), FIRAT CAVAŞ (bas gitar), ARİF DENİZTOKER (elektrik gitar) ve TURGAY GÜLAYDIN (davul) kadrosu ile hazırlandı...

"Hayatı derinlerde yaşayan, şiir okuyan, sadece iyi müzik dinleyenlerin anlayacağı bir albüm yaptık diyen EGOİST, "onlarca kez tekrarlanan sözler, ilk duyuşta ezberlenen iki üç notadan oluşan ezgiler içermeyen bir albümle müzikal çizgimizi bozmadık" diyor.

Grubun beyni ve müzik direktörü Eser Taşkıran aldığı klasik müzik eğitiminden faydalanarak rock, blues, funk, etnik ve popüler müzik türlerini senfonik bir çerçevede düzenleyip, kendine has bir sentez oluşturuyor. Meltem Taşkıran ise vokal yeteneğinin sınırlarını bu albümde tekrar zorluyor.

Egoist, kadrosuyla da göz dolduruyor. Athena grubunun davulcusu ve kurucularından Turgay Gülaydın'ı, Whisky grubunun gitaristi Arif Deniztoker'i ve Fırat Cavaş'ı kadrosuna alan egoist, bu farklı tarzların başarılı temsilcileriyle "on" albümünde yepyeni bir müzikal yolculuğa çıkıyor.

Egoist On'da daha önceki egoist albümlerinden farklı bazı çalışmalar da var. Egoist ilk kez on albümünde bir cover eser seslendirdi. 11 eserden oluşan albümün tek cover parçası söz ve müziği Cem Karaca'ya ait olan "Islak Islak". Büyük ustanın sağlığında hazırlanan eser, grup tarafından Cem Karaca'nın vefatıyla vasiyet olarak kabul edilip o günkü düzenlemesi hiç değiştirilmeden albüme alındı.

Egoist On'da gruba ait diğer bir ilkse, "Sebebim Yok" adlı parçanın HARUN KOLÇAK'la düet seslendirilmiş olmasıdır. Ülkemizin en başarılı djlerinden DJ FUNNK C'de "Körebe" adlı parçaya eşlik etmiş ve albüme büyük renk kazandırmıştır.

Sinan Özen, "Ödün Vermem" isimli yeni albümüyle müzik marketlerde yerini aldı. Korukent'te düzenlediği bir basın toplantısıyla albümünün tanıtımını yapan Özen, "Bu albümüm çok başka. 22 aylık bir emeğin ürünü. Herkes adına takılıyor 'Ödün Vermem' 19 yıldır olan duruşumla, çizdiğim yoldan ödün vermeyeceğim demek. Albümde her şarkı ayrı bir hikaye. Bu albümde toplam 14 şarkı var, 7 tanesi bana ait. Hepsi kendini anlatan ve o anki ruh haliyle yazdığım şarkılar" dedi.

"Kalbim boş diyemem, şu an isim de veremem. Sadece tanınmış biri. Bu albümde -Benim Canım Yandı- adlı parçam, ona gidiyor zaten. Canım'a, o kendini biliyor" diyen Sinan Özen "Hayranlarınızdan birisiyle evlenirmiydiniz?" sorusuna "Hayranlık duygusuyla aşk sevda başka şeyler. İki insanın birbirinden hoşlanmasıyla ilerler. Hayranlık sonbaharda dökülen yaprağa benzer" dedi. Özen, "Nasıl aşık olduğunu" ise, "Ben aşk adamıyım. Bende promosyon aşkı bulamazsınız. İlk adımlarda hep zorluk çekmişimdir. Beğendiğim insan için herşeyi göze alırım. Ama 'hayır' varsa orada durmasını da bilirim. Hep özel hayatımla ilgili özveride bulundum. Çünkü bize zamanında öyle empoze ettiler. Aman hayranların uzaklaşır, özel hayatın önde olmamalı dediler. Ama artık bunun böyle olmadığını gösterdi zaman ve benimde özel hayatıma daha da ağırlık verme zamanım" şeklinde açıkladı.

Müzisyen bir ailenin oğlu olan Erman "Sevgiliye" adlı ilk maxi single albümünü çıkardı. Erman yaşanmış bir aşkın izlerini albümünde müzikseverlerle paylaştı. Albümde; "Hançer, Akşam Ankara ve Sen, Sevgiliye ve Sitem" adlı şarkılar yer alıyor. Albümün ilk klibi Serdar Tural'ın yönetmenliğini üstlendiği "Hançer" isimli parçaya çekildi.

Müzisyen bir ailenin oğlu olan Erman, küçük yaşlardan itibaren, babasının da baterist olmasının etkisiyle müziğe ilgi duymaya başladı. Çocukluk yıllarında bateriye olan ilgisi, lise yıllarında uzun süre çeşitli yerel gruplarda bateristlik yapmasına neden oldu. Daha sonra, Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretmenlik bölümünü kazandı. Ancak üniversite yıllarında onu etkileyen enstrümanının gitar olduğunu anlaması pek fazla uzun sürmedi...

Üniversite yıllarından günümüze kadar çok sayıda söz ve müzikleri kendisine ait beste çalışmalarında imzası bulunan Romantik Rockcı lakaplı genç müzisyen Erman'ın, Çınar Prodüksiyon'dan Armoni Müzik etiketi ile "SEVGİLİYE" isimli maxi single albümü müzik marketlerdeki yerini aldı...

                                                                   

Badem'in ikinci albümü S'ONSUZ, Taşoda Müzik etiketiyle raflardaki yerini alıyor. Sınav filmindeki "Sen Ağlama" parçasıyla yüz binleri derinden etkileyen grubun ikinci albümünde, imkansız aşkı anlatan duygusal ve karanlık bir hava hakim. Nitelikli müzisyenlerden oluşan ve etkileyici konser performanslarıyla ünlenen Badem'in yeni albümü, Özlem Tekin ve İlhan Şeşen gibi değerli isimlerle yapılan düetleri içeriyor...

Piyanonun, nefeslilerin, yaylıların ve daha birçok enstrümanın eşlik ettiği zengin orkestrasyonlara sahip, titizlikle hazırlanmış düzenlemeler, albümün kalitesini üst seviyeye çıkarıyor.

S'ONSUZ albümünde, ilk albümde ağırlıklı olarak yer alan Karacaoğlan sözleri sadece bir şarkıda kullanılmış. Sert gitarların da yer aldığı albümde akustik tınılar ve üçlü vokal düzenlemeleri hala önemini koruyor. Söz ve bestelerin tamamına yakını, grubun prodüktörlüğünü de yapan, solist Mustafa Kemal Öztürk'e ait. "Geceyedir Küsmelerim" parçasında İlhan Şeşen ile etkileyici bir düetin yer aldığı albümün bir diğer teması da ölüm. Grubun ilk albümünden bu yana yaşadığı aşk ve ölüm ayrılıklarının yarattığı kederli ruh hali derinden hissediliyor...

İlk videoklip, Özlem Tekin düeti olan "Kalpsiz" adlı parçaya çekildi. Klipte performansıyla hayranlık uyandıran Özlem Tekin'in yanısıra, "Sen Ağlama" klibinden tanıdığımız 2003 Türkiye ikinci güzeli Özge Ulusoy ve sevilen oyuncu H. Sezai Paracıkoğlu yer alıyor. Klip, Dağhan İş yönetmenliğinde iki günde çekildi. Klibin ilk günü, grubun Özlem Tekin ile birlikte olan performansı Ata Stüdyolarında 130 farklı kamera açısıyla tesbit edildi. İkinci gün ise Özge Ulusoy ve Halil Sezai'nin dış çekimleri gerçekleştirildi. Badem'in mevcut Youtube izlenme sayısı son beş ayda 2,5 kat artarak 2,5 milyona ulaşmış durumda ve bu etkinin daha fazlası Kalpsiz videoklibiyle gerçekleşecek gibi görünüyor.

İlk albümlerinde pop-rock tarzı, çok sesli vokalleri, akustik tınıları ve altı adet klibiyle karşımıza çıkan Badem ( www.badem.org ), on yıl önce Boğaziçi Üniversiteli üç öğrenci BArış, DEvrim ve Mustafa tarafından vokal topluluğu olarak kuruldu. Barış ve Mustafa'yı halen barındıran grupta, yaşanan değişikliklere rağmen üyelerin adlarının baş harfleri, gizemli bir şekilde, Badem kelimesini oluşturmaya devam ediyor.

Müziğe, sevenlerine ve hayata yönelik centilmen tavrıyla Badem; S'ONSUZ albümündeki müzikal kalitesi, performansı ve hüzünlü parçalarıyla 2008'e damgasını vuracağa benziyor.

Mustafa Kemal Öztürk: Vokal, piyano, gitar
Barış Bahçeci: Vokal, geri vokal, gitar, perküsyon
Mert Özdemir: Gitar, banço, geri vokal
Doğaç Başaran: Bas gitar, geri vokal
Emre Yıldız: Davul, perküsyon

 

Buz FM Haberler 

Merhaba BUZ FM Dinleyicileri.. Bildiginiz Gibi Radyonuz Olan BuzFM Artik Tam Anlamiyla Kalplerinize Hitap Etmek Icin Yepyeni Bir Tasarım Yapmaya Karar Verdik.. Bu Guzel Surpriz Inaniyoruzki Sizleride Memnun Etmistir. Dunyanin Neresinde Olursaniz Olun Kalbiniz Bir ve Sadece Buz FM de Olsun 
BUZ YÖNETİM

Buz FM's Top 5 (Top Five)  
Gökhan Özen inkar etme  (indir)
GüLşeN Kara BÖcUkLer (indir)
Berksan bay bay remix (indir)
NeW Dem (indir)
 BeTüL Demir  Başka birşey bu (indir)

 | İş Dünyası Forum  | Gül Mobilya | Gül İnşaat | 

© Bu Site '' PROJECTGRUP '' tarafından Host Edilmiştir.